Két izgalmas recept, ha szereted a rizottót

Étkezés
Rizottó
Ha eddig nem készítettél rizottót, itt az ideje! A legegyszerűbb rizottó recept mellett mutatunk egy olyan tippet is, ami bár nem rizottó, az elkészítése hasonló, és imádni fogod!

Ha próbáltál már otthon készíteni, vagy követed a főzőműsorokat, bizonyára megtanultad, hogy a rizottó készítés nem is annyira egyszerű feladat. Persze nem is kifejezetten bonyolult, ha tisztában vagy pár trükkel.

Ha szeretnéd ellesni a tökéletes rizottó elkészítésének fortélyait, kattints cikkünkre! Ha pedig „csak” pár izgalmas receptre vágysz, görgess lejjebb.

A rizottó készítés fortélyai

Étkezés
Ahhoz, hogy igazán jó rizottót készíts, érdemes pár dologra odafigyelni. Ha szereted a finom rizottót, ugyanakkor az egyszerű megoldások híve vagy, mindenképp olvass tovább.
risotto

Paradicsomos-zöldfűszeres rizottó kecskesajttal

Paradicsomos-zöldfűszeres rizottó kecskesajttal

4

Hozzávalók

Elkészítés

  1. A vízből és MAGGI Zöldséges levesalapból készíts alaplevet, amit folyamatosan tarts forrón. A rizottó készítésnél nagyon fontos, hogy az alaplé mindig forró legyen.
  2. Vastag fenekű lábasban 1 ek vajon dinszteld meg az apróra vágott hagymát, majd öntsd rá a rizst, és folyamatos kevergetés mellett pirítsd üvegesre, de ne várd meg, míg a rizs ténylegesen pirulni kezd. Amikor üveges, tegyél rá 1 ek vajat, majd jöhet rá kb. 1dl fehérbor.
  3. Amikor a fehérbor elfőtt, kezdd el hozzáadagolni az alaplevet. Egyszerre mindig csak kevés alaplevet adj hozzá, és lassú tűzön, folyamatos kevergetés mellett főzd. Amikor elfőtte a levét, adagolj hozzá újra alaplevet (mindig kb. 1 merőkanállal). Ezt addig ismételd, míg a rizs „al dente”-re fő, tehát nem lesz málósan puha, de már nem is kemény. 
  4. Közben lassú tűzön forrósítsd fel a Maggi Zöldfűszeres paradicsomszószt.
  5. Amikor a rizs al dente, keverd bele a forró paradicsomszószt.
  6. Sózd, borsozd, de csak óvatosan, mert az alaplé és a szósz már eleve fűszeres. 
  7. Vedd le a tűzről, keverj hozzá 1-2 ek reszelt parmezánt. Hagyd állni egy percet, ekkor lesz igazán krémes a rizottó. 
  8. Tálaláskor morzsolj a tetejére kecskesajtot!

Szereted a rizottót? Akkor ezt a hamis, hajdina rizottót is imádni fogod!

A hajdina gluténmentes álgabona, emiatt nagyon népszerű a gluténmentes étrend követői körében. Ha célod a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozás, iktasd be a hajdinát az étrendedbe!

A hajdina ásványi anyagokban és vitaminokban is gazdag. A kálium, foszfor és magnézium mellett B1 és B2 –vitamint is tartalmaz. Plusz egy érv a hajdina mellett: rost- és antioxidáns tartalma is kiemelkedően magas.

A hajdinát az elkészítés előtt néhány órával érdemes beáztatni, így a szemek kb. négyszeresére dagadnak, a főzési idő is lerövidül. De ha nem áztatod be jó előre, akkor is finom lesz, maximum egy kicsit tovább kell főzni. Az öblítést viszont semmiképp ne hagyd ki! A hajdinát kétszeres mennyiségű vízzel, kevés sóval, esetleg fűszerekkel ízesített vízben szoktuk főzni, csak óvatosan kevergetve, nehogy összetörjenek a szemek.

Gombás, édesköményes hajdina rizottó

Ezt a zöldséges hajdina rizottót szinte bármilyen zöldségből elkészítheted attól függően, hogy épp minek van szezonja, vagy mit találsz otthon a hűtőben. A fűszerezésen is változtass nyugodtan ízlés szerint!

Gombás, édesköményes hajdina rizottó

2

Hozzávalók

  • 200g hajdina
  • 1 kis fej vöröshagyma
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 1 l víz
  • 1 db MAGGI Erőleves kocka
  • 1 édeskömény
  • 30 dkg csiperkegomba
  • 2 ek olaj a zöldségekhez
  • 2 ek olaj a rizottóhoz
  • 1 kk őrölt rozmaring
  • 1 kis csokor friss petrezselyem
  • só, bors ízlés szerint
  • reszelt parmezán ízlés szerint

Elkészítés

  1. Az édesköményt alaposan mosd meg, majd vágd 4 cikkre.
  2. A gombát is pucold meg, majd a zöldségeket kend be vékonyan olajjal és fűszerezd rozmaringgal és kevés sóval.
  3. 220 fokra előmelegített sütőben süsd őket készre.
  4. A vízből és MAGGI Erőleves kockából készíts alaplevet, tartsd forrón, de ne lobogjon.
  5. Aprítsd fel a hagymát és a két gerezd friss fokhagymát, futtasd meg kevés olajon. Mikor megpuhult, és aranybarna lett, öntsd rá a leöblített hajdinát, és 1-3 percig kevergesd.
  6. Merőkanállal szedj rá annyi alaplevet, hogy elfedje, és lassú tűzön főzd. Mikor beszívta az alaplé nagy részét, merj rá újabb merőkanállal. Ezt addig ismételd, míg a hajdina megpuhul, de még nem málós. Sózd, borsozd ízlés szerint.
  7. Keverd bele a megsült és apróbb szeletekre vágott zöldségeket.
  8. Tálaláshoz szórd meg friss petrezselyemmel és reszelt parmezánnal.