Ennél egyszerűbben falafelt még nem sütöttél

Étkezés
Ennél egyszerűbben falafelt még nem sütöttél
Falafel, vagy csicseriborsó fasírt? Akárhogy is nevezed, most 2 olyan receptet mutatunk, amit muszáj lesz kipróbálnod, ha szereted az egyszerűen elkészíthető és az egészségtudatos étrendbe is könnyen beilleszthető húsmentes fogásokat.

A Közel-Kelet egyik népszerű fogása a falafel, ami egy forró olajban sült csicseriborsóból készült golyó, tehát akár csicseriborsó “fasírtnak” is hívhatjuk. Szuper finom, laktató, tápanyagban gazdag, nem véletlen, hogy ma már egy világszerte közkedvelt street food lett.

Ha eddig azért nem próbáltál otthon falafelt készíteni, mert azt hitted macerás, ne aggódj! A házi falafel készítés egyszerűbb, mint gondolnád. Főleg, ha a mi javaslatainkat és receptünket követed.

Még mielőtt átkattintanál a házi készítésű falafel receptjére, van egy fantasztikus hírünk.
Már kapható a Lidl áruházakban a Garden Gourmet Vegán Falafel, így nem kell a a falafel bekeverésével, a megfelelő állag elérésével bíbelődnöd, egyszerűen tedd a Garden Gourmet Vegán Falafel golyókat 8-10 percre a sütőbe, vagy süsd készre serpenyőben! Ennél egyszerűbben nem sütöttél még otthon vegán falafelt, az biztos.

Ha viszont teljesen saját kezűleg készítenéd el a kedvenc csicseriborsó golyókat, ezt a receptet próbáld ki! Fontos, hogy mindenképp előre beáztatott száraz csicseriborsót használj hozzá, a konzerv csicseriborsót ennél a receptnél felejtsd el!

A legfinomabb csicseriborsó fasirt recept

A legfinomabb csicseriborsó fasírt

Étkezés
Falafel
Csicseriborsó fasírt, más néven falafel. Elkészítése egyszerű, ráadásul az egészséges étrendbe is könnyen beilleszthető. Mindenképp próbáljátok ki!

A Közel-Keleten csicseriborsó krém (hummusz) kedvelt kísérője, de magában vagy salátával is fogyasztható.

Falafel (csicseriborsó fasirt)

Csicseriborsó fasírt (falafel)

4
420

Hozzávalók

  • 30 dkg száraz csicseriborsó
  • 1 tk pirospaprika
  • 1 tk őrölt koriander
  • 1 tk római kömény
  • 3 gerezd fokhagyma 
  • 1/4 vöröshagyma 
  • 1 kis csokor petrezselyem 
  • 1 ek liszt
  • Só, bors ízlés szerint
  • zsemlemorzsa
  • olaj a sütéshez

Elkészítés

  1. Az éjszakára beáztatott csicseriborsót 10 percig főzd. 
  2. Szűrd le, add hozzá a fokhagymát, vöröshagymát, petrezselymet, a fűszereket és a lisztet, és turmixold össze. 
  3. Formázz golyókat a masszából, forgasd meg a zsemlemorzsában, és süsd forró olajban aranybarnára. 

Ha nem vagy az olajban sütés híve, a falafel golyókat szórd meg egy pár csepp olajjal, és sütőpapírral bélelt tepsiben, 200 fokra előmelegített sütőben süsd ki.

Készíthetsz mellé joghurtos mártogatóst egy kis Maggi Ízvarázs Ételízesítővel.

Milyen köretet válassz a falafel mellé?

Az a szuper a falafelben, hogy nagyon változatosan beépíthető egy kiegyensúlyozott étrendbe. Tekerd teljes kiőrlésű tortilla lapba, kínálj mellé friss zöld salátát, vagy mártogasd kencékbe, mint a hummusz, vagy a sült paprikakrém.

Nagyon jól illenek a falafel mellé a sült vagy grillezett zöldségek, így grill szezonban is tökéletes választás. De akár tésztákat, salátákat is feldobhatsz a frissen sült, házi falafellel.
Kipróbálod?

Reggelire sült paprikakrém

Étkezés
Sült paprikakrém recept
A reggeli sajtos szendvics helyett egyél sült paprikakrémes teljes kiőrlésű pirítóst! Hűtőben 2-3 napig eláll, úgyhogy akár másnap is lehet ez a reggeli vagy uzsonna.