Étkezés
Hogyan készítsd el a húsvéti sonkát?
Tuti sonkafőző tippjeink következnek.
- A hagyományos füstölésű sonkát langyos vízben mosd le, majd hideg vízben áztasd. Érdemes az áztatásra rászánni egy egész napot. Kevésbé lesz sós a sonkád, ha az áztatóvizet menet közben kicseréled. A végén pedig öntsd le a sonkáról.
- Akkora fazékban tedd fel főni, hogy ellepje a sonkát a víz. Hideg vízben tedd a tűzre, majd lassan gyöngyözve főzd.
- A főzővizet ízesítheted is. Az alap receptnél egész borsot, 1-2 fej vöröshagymát, 2-3 gerezd fokhagymát és pár babérlevelet tegyél a főzővízbe. Ha izgalmasabb ízekre vágysz, akkor kísérletezhetsz borókabogyóval vagy rozmaringgal is.
- Annyi órán át főzd a sonkád, ahány kilós! Ha szárazabbra füstölt, nagy sonkát főzöl, adj az időhöz plusz fél órát. Mindenképp ellenőrizd hústűvel a végeredményt.
- A jó sonka titka, hogy a főzővízben hagyjuk kihűlni! Így ha húsvét vasárnap szeletelni szeretnéd, akkor már áztasd be pénteken, és főzd meg vasárnap.
- Ha csontos a sonkád, csonttal együtt főzd meg!
- Ha kötözött sonkát főzöl, akkor a hálót csak kihűlés után vágd le óvatosan róla.
- Tárold a főtt sonkát a hűtőben, de ne zárt edényben. Így sokáig eláll.
- Ha kipróbálnál egy különleges fűszerezésű sonkát, próbáld ki franciás sonka receptünket!
A sonka főzővizét nagyon sok mindenre felhasználhatod. Megfőzheted benne a tojásokat, különleges füstös ízük lesz így. Vagy később csodás alaplé babos ételekhez. Érdemes kisebb mennyiségekben lefagyasztani belőle.
A sonka mellé tormát, mustárt kínálunk általában, de ha szeretnél extra mártást készíteni mellé, akkor készíts egyszerűen sajtmártás MAGGI Sajtszósz alapból, vagy válogass mártás receptjeink közül.