Nem tudod, mi a különbség a granola és a müzli között, éppen ezért a választás sem megy könnyen? Melyiket vásárold? Vagy készítsd inkább őket otthon? Mire figyelj a fogyasztásuknál, hogy tápláló, finom reggelit készíts, ami a kiegyensúlyozott étrendbe is beilleszthető?
Rengeteg kérdés, amire most egy helyen megtalálod a választ.
A reggeli fontossága
Ha érdekel a téma, annak valószínűleg két oka lehet. Az egyik, hogy rendszeresen reggeliztek, és szeretnél képbe kerülni. A másik, hogy nem reggeliztek rendszeresen, mert nincs rá elég idő, de arra gondoltál, hogy egy gyors megoldás segítene. És milyen igazad van!
A reggeli a nap egyik legfontosabb étkezése, amit sajnos sokan kihagynak. Pedig, ha belegondolsz, nagyon is logikus, hogy az előző esti utolsó étkezés óta eltelt 10-12 óra után szervezetednek szüksége van tápanyagra ahhoz, hogy megfelelően teljesíteni tudj akár fizikailag, akár szellemileg. A reggeli elfogyasztása megalapozza a napi energiabeviteled jelentős részét és segít gyorsítani az anyagcseréd is. Ez a gyerekekre ugyanúgy érvényes, mint a felnőttekre.
Bár a reggeli rohanásban sokszor nem jut elég idő egy komolyabb reggeli elkészítésére, van pár olyan megoldás, amivel gyorsan, tápláló reggeli finomságokat varázsolhatsz az asztalra. A reggelizőpelyhek, müzlik, granolák - kiegészítve joghurttal vagy tejjel és némi idény gyümölccsel - az ilyen egyszerű, de nagyszerű megoldások közé tartoznak.
Granola vagy müzli? Mi a különbség?
Első ránézésre nagyon hasonlónak tűnhetnek, ezért is adódik a kérdés, hogy van-e különbség köztük egyáltalán. A válasz pedig az, hogy igen, a granola és a müzli nem ugyanaz.
Azért hasonlítanak egymásra, mert sok a hasonlóság az összetevőik között. A granolában és a müzliben is található teljes értékű gabona, ami általában zabpehely, olajos magvak, és sokszor aszalt gyümölcs is.
A fő különbség a granola és a müzli között az elkészítésük módjában rejlik. A granolában az összetevőket valamilyen édesítőszerrel (méz, nádcukor vagy juharszirup) és zsiradékkal keverik össze, majd össze is sütik, ettől lesz ropogós az állaga. A müzliben ezzel ellentétben az összetevőket nyersen keverik össze.
Granola készítés házilag?
A házilag készült granolának az az előnye, hogy te válogatod össze a hozzávalókat. Hátránya viszont, hogy neked kell elkészítened. Ma már óriási a granola kínálat a boltok polcain, így a legpraktikusabb megoldás, ha egyszerűen megvásárolod a neked szimpatikus terméket.
Kóstoltad már a Nestlé FITNESS granolákat? A Nestlé FITNESS termékcsalád mézes és vörösáfonyás-tökmagos ízben kapható finomságai biztosan bekerülnek majd a kedvencek közé!
Hogyan fogyaszd a granolát és a müzlit?
A legegyszerűbb, ha zsírszegény tejjel vagy joghurttal kevered őket össze, és tálalsz melléjük friss gyümölcsöt is. Így már csak egy pohár víz vagy cukormentes gyümölcstea szükséges, és kész is a teljes értékű reggeli. Mindez percek alatt.
Ha laktózmentes vagy vegán étrendet követsz, a tej helyett használj növényi italokat a granola vagy a müzli mellé.
Ha egy kicsit több időd van, vagy már este előkészülnél a reggelire, készíthetsz szuper pohárkrémet is granolából, ehhez rétegezd egymásra a granolát és a joghurtot, valamint a gyümölcsöket! Chia puding vagy gyümölcs smoothie alá is nagyon jól passzol a finom, ropogós granola.