Még nincs fitt terved? Itt az idő! 

Életmód
Rostfogyazstás és OptiFibre
Tippjeinkkel segítünk, hogy támogasd testi és lelki egészséged, elkerüld az emésztési panaszokat, és tegyél fizikai jóllétedért az új esztendőben is. 

Tudod, mi hiányzik a fizikai és lelki jóllétetedhez, de még nem találtad meg a kivitelezéshez szükséges megoldást? Fontos számodra, hogy növényi alapú, természetes megoldással támogasd emésztésed egészségét és tested harmóniáját? 

Készíts fitt tervet, és élvezd minden apró sikerét!  

Ha emésztésed rendben van, az közérzetedre is pozitív hatással lesz. Felszabadultnak, könnyednek érzed magad, és ezt a környezeted is észreveszi. Ha emésztésed felett az irányítás a Te kezedben van, magabiztosabb leszel.  

Ehhez pedig fontos, hogy a táplálkozásod rendben legyen, és bizony a rendszeres mozgás is elengedhetetlen. Lehet, hogy egyszerre soknak tűnik, de a megvalósítás nem is olyan bonyolult, mint gondolnád. 

Összegyűjtöttük, hogy mire érdemes figyelned, így ha már erre a néhány pontra odafigyelsz, rengeteget teszel egészségedért. 

Nézzük a részleteket! 

Az élelmi rostok – különösen a vízoldékony rostok - fogyasztása nélkülözhetetlen az emésztés egészségének fenntartásához és a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozáshoz! Az Egészségügyi világszervezet naponta 25-30 gr élelmi rost elfogyasztását javasolja.  

Hogyan érheted ezt el? Matekozzunk kicsit!  

100 g árpa 17,3 g, a búza 14g, a kukorica 13,4g, a zab 10,3 g rostot tartalmaz. A hüvelyesek közül a szárazbab a rostban leggazdagabb, 100 gram bab 17,7 g rostot, míg a lencse 11,4 g, a zöldborsó pedig 3,5 g rostot tartalmaz.  

Fontos tudni, hogy a főzéssel az egyes zöldségek rosttartalma csökkenhet. A zöldségek közül a répa (7,8 g) és a padlizsán (6,6 g) a listavezetők 100 grammra vetített rosttartalmukkal, de a brokkoli, a spenót és a cékla is szépen teljesítenek. A gyümölcsök közül a legkiválóbb rostforrás a kiwi (3,39 g) a körte (3g) és az eper (2,1 g), de valamennyi nyers gyümölcs csodálatos kiegészítője a napi rostbevitelnek. Sőt, a csonthéjasok mint a lenmag (22,33 g), a mandula (11,2 g) és a mogyoró (10 g) rosttartalma még a gabonaféléket is meghaladja. 

A változatosság gyönyörködtet  

  • Fogyassz minden nap teljes kiőrlésű élelmiszereket reggelire, és minden étkezésed tartalmazzon legalább 100 g gyümölcsöt vagy zöldséget is!  
  • Ne feledkezz meg a főétkezések komplettálásáról sem; fogyassz teljes értékű fehérjeforrásokat: sovány húsféléket, tojást, tejtermékeket.  
  • Egyél hüvelyeseket heti 2-3 alkalommal!  

A változatos táplálkozás azonban több ennél! Az ízek és textúrák csodálatos egyvelege és harmóniája.  

  • Emésztésed egészsége és jó közérzeted támogatásához fogyassz főtt ételként zöldségekben gazdag leveseket akár ebédre, akár vacsorára.  
  • Heti kétszer egyél főzeléket.  
  • A sültek mellé ne feledkezz meg a salátákról, zöldséges mártásokról, pürékről, krémekről.  
  • Készíts rostban és vitaminokban gazdag zöldségkrémeket, amikkel akár már a reggeli pirítósodat is fel tudod dobni. Könnyű rákapni és nagyon egészséges!  
  • Egy finom saláta vacsorára? A salátákkal kapcsolatban már-már szállóige, hogy minél színesebb, annál több vitamin forrása. És hogy még laktatóbb legyen, adj hozzá babot, borsót, lencsét, barna rizst, vagy tojást, csirke- vagy pulykahúst, halat.  

Nassolj okosan!  

Az édesség iránti vágy kordában tartása sokszor állít kihívások elé?  

Élvezd a gyümölcsök természetes édesítő erejét! Fogyassz minden nap almát, barackot, ananászt, narancsot. A merészebbek a grapefruitot is kipróbálhatják. 

Cseréld le az étrendi cukrokat természetes, gyümölcsből származó cukorra. Cukor, édesítőszer helyett használj mézet! 

Ne feledkezz meg a folyadékpótlásról!  

Az elfogyasztott víz és más egészséges folyadékok felgyorsítják az anyagcserét, támogatják a jótékony élettani folyamatokat és csökkentik az éhségérzetet is. Egy felnőtt ember napi vízigénye 40 ml testömegkilogrammonként.  

  • Legyen mindig a kezed ügyében egy üveg víz, vagy cukrozatlan tea és azt idd is meg a nap folyamán.  
  • Ha igazán vállalkozó kedvű vagy, készíts vitaminban és rostban gazdag smoothiet, amely a nap folyamán bármikor fogyasztható, ha egészséges felfrissülésre vágysz.  

Apropó, sport!  

A mozgás kulcsfontosságú a testi és a mentális egészség szempontjából. Segít ellazulni, segít abban, hogy formába hozd magad, mindeközben támogatja a testedben zajló pozitív élettani folyamatokat. A mozgás hatására a vérkeringésed fokozódik, több kalóriát égetsz el, és a nemkívánatos zsírpárnák is kevésbé tudnak megtelepedni.  

Ha nem vagy sportember, már egy kis nyújtással is sokat tehetsz azért, hogy jól érezd magad a bőrödben. Bármilyen mozgásformát választasz is, azzal biztos lehetsz benne, hogy jót teszel magaddal!  

A rendszeres mozgás pedig segíti az emésztést, az egészséges és rendszeres béltranzitot támogatva. Fontos azonban a türelem: jótékony élettani hatásai 1 hónapnyi rendszeres mozgás után érezhetők. Azt se felejtsük el, hogy nem vagyunk egyformák és azt, hogy mikor mennyit tudunk mozogni, számos dolog befolyásolhatja. Mozogj naponta legalább 30 percet! 

És hogyan lehet mindebben segítségedre az OptiFibre®?  

Speciális, gyógyászati célra szánt élelmiszerünk, a 100% növényi eredetű, vízoldékony rostkészítmény, vény nélkül kapható, hosszú távon is fogyasztható OptiFibre® természetes megoldás a bélmotilitási zavarok (székrekedés, puffadás, hasmenés) diétájában. Az OptiFibre® bármilyen hideg vagy meleg italban tökéletesen feloldható, vagy akár a lágy textúrájú, pépes ételekben is, anélkül, hogy azok ízét és állagát megváltoztatná.

Keresd a gyógyszertárakban.

Tudj meg többet a www.optifibre.hu oldalon.

Fontos figyelmeztetés: orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható. Gyermekeknek 3 éves kortól adható. Kizárólagos tápanyagforrásként nem alkalmazható.

Ha úgy érzed, a fentiek mellett más is állhat a probléma hátterében, vagy huzamosabb ideig tartanak esetleg rendszeresen visszatérnek a tünetek, mindenképp konzultálj orvosoddal!