A baba körülbelül hat hónapos korára megduplázza születési súlyát, majd első születésnapjára megháromszorozza azt, testhossza pedig másfélszeresére növekszik. Az első év a leggyorsabb növekedés időszaka az életében. Kisebb sebességgel, de szintén nagyon intenzív változások zajlanak az ezt követő kisgyermekkorban.
Változatos, egészséges táplálkozás a kezdetektől
Az anyatejes táplálás, a szoptatás tökéletesen fedezi a kisbabák igényeit az első hat hónapban. A táplálás mellett meghitt lehetőség az anya-gyermek kapcsolat alakítására.
A hatodik hónap után kezdődik a hozzátáplálás, ahol az új ízek, állagok megismerése mellett az is nagyon fontos, hogy megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot kapjon a kisbaba.
Az első két év emellett a kóstolások ideje is. Minél változatosabban étkeztek, minél változatosabb finomságokkal ismertetitek meg ekkor a kicsit, annál könnyebben fogad el majd később is új ízeket, ételeket.
Tartsd meg mindenképp a hozzátáplálás lépcsőzetességét, és figyelj az esetleges ételallergiákra utaló tünetekre!
Hosszú távú hatások
A szülői minta már az első 1000 napban is sokat számít. Figyelj az egész család étkezési szokásaira. A rendszeres, változatos étkezés, a napi ötszöri étkezés megszokása megalapozza gyermeked felnőttkori egészségi állapotát. A helyes táplálkozási szokások elsajátítása csökkentheti a későbbi életkorokban a szívbetegség, a cukorbetegség és a túlsúly kialakulásának kockázatát.
Egyetek rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag élelmiszereket. Válasszatok sovány húsokat és tejtermékeket. Lehetőség szerint egyetek többségében teljes kiőrlésű gabonából készült pékárut, gabonapelyhet és tésztaféléket. A megfelelő tápanyagbevitel mellett egyetek együtt minél többször, élvezzétek a közös étkezések örömét, beszélgessetek sokat, mutassatok ezzel is példát már az etetőszék mellett is!