2+1 zöldségfasírt, amit a gyerekek is imádnak

Étkezés
2+1 zöldségfasírt, amit a gyerekek is imádnak
Ha eddig gondot okozott a megfelelő zöldségfogyasztás, ezeket a recepteket érdemes kipróbálnod. És persze akkor is, ha egyszerűen csak változatosabbá és kiegyensúlyozottabbá tennéd a család étkezését.

Az egészségtudatos táplálkozás egyik alappillére a megfelelő mennyiségű zöldség- és gyümölcsfogyasztás. Azt viszont valószínűleg te is tapasztaltad, hogy a gyerekek számára ez nem elég ok arra, hogy meg is egyék a zöldséges fogásokat. A zöldségfasírt egy trükkös megoldás, hogy elkerüld a győzködést, a tányér feletti vitákat, és a gyerekek mosolygósan egyék a rostban gazdag zöldségeket.

Ha eddig azért nem szívesen készítettél fasírtot, mert nem vagy híve a bő olajban sütésnek, próbáld ki sütőben! A sütőben sült fasírt előnye, hogy minimálisra csökkentheted a felhasznált zsiradék mennyiségét, nem lesz olajszag a lakásban, és felügyelned sem kell folyamatosan. Az eredmény pedig fantasztikus.

Miért fontos a rendszeres zöldségfogyasztás?

A zöldségek a kiegyensúlyozott és egészségtudatos táplálkozás alapkövei, minden korosztály számára rendkívül fontosak. A zöldségek rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdagok, amik nélkülözhetetlenek egészségünk fenntartásához, a betegségek megelőzéséhez és a gyerekek egészséges fejlődéséhez. 

Mely zöldségek gazdagok rostban?

A megfelelő mennyiségű rostbevitel minden életkorban nélkülözhetetlen az egészség megőrzése szempontjából, hiszen szerepet játszik a bélflóra épségének, egyensúlyának megőrzésében. Emellett javítja az emésztést, fokozza a telítettségérzést, lassítja a szénhidrátok felszívódását (ezáltal segítve az egyenletes vércukorszint kialakítását), és hozzájárulhat az egészséges testtömeg fenntartásához, eléréséhez. Bár általánosságban igaz, hogy a friss zöldségek és gyümölcsök kitűnő rostforrások, egyes zöldségeket mégis érdemes kiemelni.  Rostban kiemelkedően gazdag zöldségek többek között a hüvelyesek, mint a bab vagy a zöldborsó, a káposztafélék, mint a kelkáposzta, kelbimbó vagy a brokkoli, spenót, és sárgarépa is.

Zöldségfasírt változatosan

Mutatunk most pár egyszerűen elkészíthető zöldségfasírt receptet, de itt is igaz, amit más népszerű, jól bevált receptnél szoktunk mondani: próbáld ki, és ha tetszik az alaprecept, változtass rajta ízlés szerint! Így tudod igazán változatossá tenni az étkezéseiteket, arról nem is beszélve, hogy a szezonális alapanyagok használatával környezettudatos is lehetsz és spórolhatsz is. 

A gyerekek szeretik a zöldséggolyókat, de nincs kedved vagy időd kikeverni a zöldségfasírtot? Ugyanakkor fontos számodra, hogy fehérjében gazdag fogás kerüljön az asztalra? A Garden Gourmet Zöldséggolyókat kóstoltátok már? A sárgarépából, kukoricából, borsóból és hagymából készült zöldséggolyók villámgyorsan elkészíthetők és szuper finomak. Fogyasszátok ebédre, vacsorára, vagy csomagold őket az uzsonnásdobozba!

Édesburgonyás- csicseriborsós zöldségfasírt

Édesburgonyás- csicseriborsós zöldségfasírt

Hozzávalók

  • 1 db közepes édesburgonya
  • 1 csicseriborsó konzerv
  • 100 g quinoa
  • 1-2 ek olívaolaj
  • 1 kk őrölt fűszerkömény
  • 1 kk pirospaprika
  • 1 csokor friss petrezselyem
  • só, bors ízlés szerint

Elkészítés

  1. Főzd meg a quinoát kétszeres mennyiségű sós vízben.
  2. 220 fokra előmelegített sütőben süsd meg a meghámozott, kockákra vágott édesburgonyát. Miután puhára sült, hagyd hűlni, és turmixold krémesre.
  3. A csicseriborsó konzervről öntsd le a levét, a felaprított petrezselyemmel együtt keverd az édesburgonya püréhez, villával enyhén nyomkodd össze.
  4. Keverd a masszához a quinoát, a fűszereket, valamint az olívaolajat, és nedves kézzel formálj belőle gombócokat.
  5. 200 fokos sütőben, sütőpapírral bélelt tepsin kb. 30 perc alatt süsd készre.

Tálald friss salátával és mártogatóssal. Nagyon jól illik hozzá egy citromos-fokhagymás-joghurtos mártogatós.