Új év, új álmok, új fogadalmak. Új lehetőség, hogy támogasd egészségedet és emésztési problémáid is megszűnjenek.

Életmód
Gyümölcsök
Az egészséges szokások, megfelelő étrend, fizikai aktivitás a legfontosabb szövetségeseid ebben. Minden amire szükséged van egy kis akarat, elhatározás.

Az év második felében Te is jobban bezárkóztál, a mozgásszegényebb életmód, a napi izgalmak és az ünnepi szezon nehezebb ételeinek hatásai nem múlnak el nyomtalanul? Készíts fitt tervet!  

Ez segíteni fog egy egészségesebb életmód kialakításában, mely nélkülözhetetlen többek között az egészséges emésztés kialakításához és fenntartásához is.

Tippjeink segítenek abban, hogy 2021-ben is jó döntésekkel támogathasd emésztésed egészségét és tested harmóniáját. 

  • Állíts fel szabályokat, és tartsd be őket! Semmi nem segíti annyira a kívánt alak elérését, és az emésztés hosszútávú egészségének fenntartását, mint a következetesség. Ragaszkodj a jó elhatározásokhoz!
  • Egyél többször keveset! Ha rendszertelenül étkezel, tested arra rendezkedik be, hogy tartalékokat képezzen, amely gyakran szolid zsírpárnák formájában jelenik meg. Az étkezések közötti idők betartásáról se feledkezz meg! Oszd a napi étkezésed kisebb adagokra és legalább 3 óránként egyél. Ezzel vércukorszintednek is kedvezel és az éhségérzeted is jól tudod szabályozni.
  • Táplálkozz a lehető legváltozatosabban! Fogyassz minden nap teljes kiőrlésű élelmiszereket reggelire, és minden étkezésed tartalmazzon legalább 100 g gyümölcsöt vagy zöldséget is! Ne feledkezz meg a főétkezések komplettálásáról sem, fogyassz teljes értékű fehérjeforrásokat: sovány húsféléket, tojást, tejtermékeket. Egyél hüvelyeseket heti 2-3 alkalommal éskerüld a finomított élelmiszereket!
  • A nap utolsó étkezését lehetőleg 4 órával lefekvés előtt fogyaszd el! Ennek oka egyszerű: alvás közben élettani folyamataink, így az emésztés is lelassul és kevesebb energiát fogyasztunk el.
  • Fogyassz rostban gazdag ételeket! Az élelmi rostok – így különösen a vízoldékony rostok - javítják az emésztést, segítik a bélben a tápanyagok felszívódását, és támogatják a bélflóra egyensúlyát. A WHO a felnőttek részére 25-30 g rost fogyasztását javasolja naponta. Rostban gazdagok a teljesek kiőrlésű pékáruk, zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek.
  • Előzd meg a puffadást! A puffadás legfőbb felelőse a gyomor megnövekedett térfogata, illetve az elfogyasztott ételek bomlási folyamatai. A mértékletes étkezéssel, és a bomlást okozó rossz baktériumok elszaporodásának akadályozásával (ez elsősorban a magas cukor- és szénhidrát tartalmú illetve fűszeres ételek, szénsavas italok fogyasztásakor jellemző) elkerülhetjük a puffadásból származó kellemetlen tüneteket. 
  • Kerüljön több leves és saláta a családi asztalra! Ezek a könnyed ételek jól beilleszthetők a napi étkezésekbe, színesen és változatosan fogyaszthatók, és hozzájárulnak a napi folyadékbevitelhez is. Tudtad, hogy minél színesebb a salátád, annál többféle vitamin és ásványi anyag van benne? Na és ne feledkezzünk a dresszingről sem: a joghurt,  citromlé, extra szűz olívaolaj, zúzott fokhagyma, avokádó vagy épp a reszelt torma kiváló természetes köntösbe bújtathatják salátádat. A hívogató megjelenés mellett a különleges aromáról pedig zöldfűszerekkel gondoskodhatsz.
  • Ne feledkezz meg a folyadékpótlásról! Az elfogyasztott víz és más egészséges folyadékok felgyorsítják az anyagcserét, támogatják a jótékony élettani folyamatokat és csökkentik az éhségérzetet is. Egy felnőtt ember napi vízigénye 40ml testtömegkilogrammonként. Legyen mindig a kezed ügyében egy üveg víz, vagy cukrozatlan tea és azt idd is meg a nap folyamán. Jó tudni, hogy a gyümölcsleveknek jellemzően magasabb a kalóriatartalmuk, és a hiedelmekkel ellentétben a rosttartalmukból jelentősen veszítenek mire a gyümölcsből a pohárba kerülnek. A gyümölcsök folyadéktartalmát érdemes közvetlenül a gyümölcsből kinyerve, frissen facsarva élvezni.
  • Használj többzöldfűszert és kevesebb sót! A só nátriumtartalma révén a szervezetben megköti a vizet. A sejtek között megnövekedett folyadékmennyiség magas vérnyomáshoz vezet. A sót főzéskor kiválóan helyettesíthetjük a változatosan használható szárított zöldfűszerekkel. 
  • Figyelj a mérsékelt édesség fogyasztásra! Nem kell lemondani az édes ízek iránti vágyadról, de a mértékletességre mindig figyelj! Emellett pedig próbáld ki, hogy finomított cukrok helyett gyümölcsöt fogyasztasz.  A legtöbb gyümölcs édes íze mellett kiváló rostforrás is.
  • Mozgás! A sport, de még a legegyszerűbb mozgásformák is kulcsfontosságúak a jó hangulat és a lelki egyensúly megőrzésében, rendszerre szoktatnak, és nem utolsó sorban élettani folyamatainkra is kedvezően hatnak. A vágyott álomalakról már nem is beszélve.

Számos megoldás van, hogy apró, de határozott lépésekkel, kisváltozásokkal - amik idővel a szokásaink részévé válnak - tudatosan támogassuk testi és lelki egészségünket, elkerüljük az emésztési panaszokat, és tegyünk fizikai jóllétünkért az előttünk álló új esztendőben is.

A jó táplálkozási szokások kialakítása vitathatatlanul az egyik legfontosabb. Ebben lehet segítségedre az OptiFibre®.

Speciális, gyógyászati célra szánt élelmiszerünk, a 100% növényi eredetű, vízoldékony rostkészítmény, vény nélkül kapható, hosszú távon is fogyasztható OptiFibre® természetes megoldás a bélmotilitási zavarok (székrekedés, puffadás, hasmenés) diétájában. Az OptiFibre® bármilyen hideg vagy meleg italban tökéletesen feloldható, vagy akár a lágy textúrájú, pépes ételekben is, anélkül, hogy azok ízét és állagát megváltoztatná. 

Keresd a gyógyszertárakban.
Tudj meg többet awww.optifibre.huoldalon.
 
Fontos figyelmeztetés: orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható. Gyermekeknek 3 éves kortól adható. Kizárólagos tápanyagforrásként nem alkalmazható. 

Ha úgy érzed, a fentiek mellett más is állhat a probléma hátterében, vagy huzamosabb ideig tartanak esetleg rendszeresen visszatérnek a tünetek, mindenképp konzultálj orvosoddal!